5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Jeigu ovuliacijos testai, mylėjimasis pagal kalendorių ir vis neišryškėjanti antroji testo juostelė tapo kasdienybe, šį pokalbį su gydytoju urologu Titu Simaška paruošėme kaip tik jums.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimą, nevaisingumas yra negalėjimas pastoti vienerius metus ar ilgiau, nors pora yra seksualiai aktyvi ir nenaudoja kontracepcijos priemonių. Tačiau ne visada norisi laukti – abejonės, ar viskas gerai, pasisėja jau po pirmųjų nesėkmingų bandymų.

Statistika rodo, kad net 30-40 proc. atvejų priežastis, dėl ko pora negali susilaukti vaikų, lieka neaiški – fiziologiškai abu partneriai sveiki, tačiau pastoti nepavyksta.
Vienas svarbiausių patarimų – atsipalaiduokite, todėl į vaisingumą šįkart pažvelkime šiek tiek kitaip, vyriškai. Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ gydytojas urologas Titas Simaška atskleidžia, kaip natūraliomis priemonėmis padidinti tikimybę susilaukti vaikų.

1. Netempkite gumos

Neseniai pasaulį apskriejo žinia apie Indijoje kūdikio susilaukusią 70-mečių porą. Tačiau tokie atvejai yra labai reti. Moterims po 25-erių metų tikimybė pastoti ir susilaukti vaikų mažėja kasmet. Sulaukus 40-ies ši tikimybė lygi 5 procentams.
„Nors teoriškai vyras vaisingu gali išlikti visą gyvenimą, bet su amžiumi jo vaisingumo potencialas taip pat nyksta – tai susiję su mažėjančia testosterono, už spermatozoidų gamybą atsakingo hormono, gamyba“, – sako T. Simaška.
Tad negaiškite laiko ir naudokitės kiekviena galimybe.

2. Pasitikėkite ir palaikykite

Pasak gydytojo urologo, nors vyro savivertė neturi tiesioginės įtakos spermos kokybei, bet pasitikėjimas savimi sekso metu lemia lytinių santykių kokybę. Dauguma vyrų yra turėję nesėkmingų lytinių santykių, bet jie nelinkę tuo atvirauti. Jaudindamiesi užsiprogramuoja nesėkmę – neįvyksta lytinis aktas.
Be lytinio akto, kaip žinia, vaikų susilaukti natūraliomis priemonėmis neįmanoma. Jeigu turite potencijos sutrikimų dėl psichologinių priežasčių, svarbu neužsisklęsti savyje ir pasikalbėti su partnere. Vaizduotę audrinantys žaidimai (gal šiandien gydytoju pabūkite jūs?), pasidalinimas erotinėmis fantazijomis, maisto ar kitų dirgiklių įtraukimas praskaidrins rutiną – bandymas susilaukti vaikų neturi tapti darbu.

3. Suteikti jėgų vyriškumui

Net ir patyrusiems maratono bėgikams būtina gera fizinė forma ir tinkama mityba. Taip ir jūsų spermatozoidams būtina padėti greičiau pasiekti tikslą. Šiuolaikinis gyvenimo tempas, stresas, nerimas ir ypač nemiga neigiamai veikia vyro lytinę funkciją. Leiskite sau bent šiltuoju metų laiku ilgiau pabūti gamtoje (ar jau išsitraukėte dviratį ir meškerę?), pasimėgauti saulės šiluma, o gal ir pasivaikščioti miške su partnere ir paraškyti saldžių uogų…
„Gamta mums turi dovanų – natūralių medžiagų, kurios didina vyro libido, t. y. norą turėti lytinių santykių, o tai tiesiogiai lemia didesnę tikimybę pastoti. Dažniausiai naudojami papildai, kurių sudėtyje yra gulsčiosios ragužės (lot. Tribulus terrestris) žolės ekstraktas“, – sako T. Simaška.

4. Netapkite chemikais

Vyriškumas kartais skatinamas cheminiais preparatais. Tuo dažniausiai užsiima kultūristai ar kitų sporto šakų atstovai, dėl sintetinių papildų vartojimo dar vadinami chemikais. Žinoma, tam tikrais atvejais sintetiniais preparatais gali būti gydomas ir nevaisingumas, tačiau to galima imtis tik prižiūrint gydytojui.
Anot Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ gydytojo urologo, vaikų norintiems susilaukti vyrams nerekomenduojama savavališkai naudoti sintetinių ar dirbtinai testosterono kiekį didinančių preparatų: „Juos vartojant organizmas įvertina, kad testosterono gaminama per daug ir blokuoja natūralią testosterono gamybą. Nebevartojant tokių preparatų tarsi atliekama cheminė kastracija ir sėklidės nustoja gaminti testosteroną, kenčia libido, potencija, blogėja spermos kokybė.“

5. Fizinis aktyvumas – sąjungininkas

Fizinis aktyvumas gerina savijautą ir didina testosterono kiekį. Kai sportuojate, gaminasi daugiau testosterono ir endorfinų – laimės hormonų. Jeigu testosterono daugėja, gerėja spermos kokybė, auga raumenų masė, norisi daugiau sportuoti, kyla nuotaika, o miegamajame mintys ima suktis ne tik apie miegą. Taigi, kada esate numatę artimiausią treniruotę?

4 Comments

 • I am 6 feet tall and 220 lbs. This shirt fit me perfectly in the chest and shoulders. My only complaint is that it is so long! I
  like to wear polo shirts untucked. This shirt goes completely past my rear end. If I wore it with ordinary shorts, you
  probably wouldnt be able to see the shorts at all – completely hidden by the shirt. It needs to be 4 to 5 inches shorter
  in terms of length to suit me. I have many RL polo shirts, and this one is by far the longest. I dont understand why.

 • If I wore it with ordinary shorts, you
  probably wouldnt be able to see the shorts at all – completely hidden by the shirt. It needs to be 4 to 5 inches shorter
  in terms of length to suit me. I have many RL polo shirts, and this one is by far the longest. I dont understand why.

  • My husband always says that the Lauren polos fit better and last longer than any other brand.I love the new “heathered” color and the price is always excellent through shop

Comments are closed.

Top